این مطلب ۱۴۸۶ بار خوانده شده

فلسفه قیام اباعبدالله (ع) امر به معروف و نهی از منکر بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، از اردبیل نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل در این مراسم حفاظت از عظمت عزاداری اباعبدالله (ع) را از وظایف مداحان عنوان کرد و گفت: جریان وهابی و دشمنان همیشه به دنبال شبه انداختن در این آئین بوده اند تا به باورهایمان صدمه بزنند.

آیت الله عاملی نهضت امام حسین (ع) را مدرسه ای برای تمام بشریت دانست و اضافه کرد: اگر مکتب اهل بیت (ع) نبود اکنون تمام بدعت ها را به حساب اسلام می نوشتند.

وی گفت: حیات اسلام بستگی به زنده نگه داشتن درس عاشوراست.

این مطلب ۱۳۹۵ بار خوانده شده

مداحان نقش به‌سزایی در ترویج مکتب حسینی دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، سردار فرهنگ مستعد حصاری پیش از ظهر امروز در ششمین همایش مداحان و شعرای آئینی استان اردبیل اظهار داشت: در آستانه ماه محرم قرار گرفته‌ایم و مردم در این ماه شور و احساس معنوی خاصی پیدا می‌کنند که نقش مداحان در ایجاد شور و هیجان حسینی در بین مردم غیرقابل کتمان است.

وی گفت: ادامه و سرزندگی نهضت حسینی وابسته به برگزاری مراسمات و عزاداری‌هاست چرا که مداحان اهل بیت(ع) با نوحه‌خوانی‌های خود مردم را به آن روزها برمی‌گردانند و نهضت حسینی را برای همیشه پابرجا می‌کنند.

این مطلب ۱۸۵۱ بار خوانده شده

رژیم جعلی اسرائیل هیچ پایه، پایگاه و استمراری نداشته و بی شک نابود خواهد شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل متن بیانیه به شرح ذیل است:

این مطلب ۱۹۱۱ بار خوانده شده

آغازگردهمایی ۵۰۰ مداح اردبیلی/ مداحان از تحریف و انحراف دوری کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان به نقل از خبرنگاری سبلانه، مسئول بسیج مداحان استان اردبیل در خصوص برگزاری دومین گردهمایی بسیج مداحان استان در اردبیل، گفت: این گردهمایی امروز با حضور۵۰۰ نفر از مداحان بسیجی استان اردبیل از ۱۰ صبح امروز در سالن ولایت اردبیل آغاز شده و در حال برگزاری است.

ناصر رحیمی بیان داشت: در گردهمایی خادمین، مداحان و شعرای بسیج مداحان استان اردبیل، مداحان برای برگزاری هرچه بهتر عزاداری در ماه محرم به تبادل نظر می پردازند.

این مطلب ۱۶۱۳ بار خوانده شده

دومین گردهمایی بزرگ بسیج مداحان استان اردبیل