این مطلب ۱۹۸۶ بار خوانده شده

دومین جشنواره شعر شهریار استاد سخن بصورت منطقه ای برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، از اردبیل، عظیم دشتی در جلسه انجمن شعر بسیج استان اردبیل اظهار کرد: بدنیال استقبال پرشور شعرای استان از نخسین جشنواره استانی شعر شهریار استاد سخن این جشنواره بصورت منطقه ای برگزار خواهد شد.

این مطلب ۲۴۰۲ بار خوانده شده

اندیشه و تفکر شهید آوینی الگوی فرهنگی برای جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، آیین نکوداشت سالگرد شهید مرتضی آوینی که با حضور مدیران دستگاه های فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر و معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در سالن بیضاء اردبیل برگزار شد.

درابتدای این مراسم عظیم دشتی مسئول بسیج هنرمندان استان ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای عرصه فرهنگ و هنر،گفت: اگر بخواهیم در جهت رفع مشکلات عرصه فرهنگی و هنری قدم برداریم باید تفکر و اندیشه شهید آوینی را سرلوحه ماموریت های هنری خود بدانیم و بایستی این اندیشه و تفکر در جامعه نهادینه شود تا بتوان فرهنگ ایثار و شجاعت را در جامعه احیاء کرد.

این مطلب ۱۹۷۱ بار خوانده شده

ورود تفکر بسیجی به عرصه هنر نباید موجب نگرانی فعالان این عرصه شود

عظیم دشتی در جلسه تشکل هنری و ادبی سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: تجربه نشان داده است در هربخشی از مجموعه نظام که تفکر و روحیه بسیجی حاکم شده است، در آن بخش و عرصه  ارزش ها رشد و نمو پیدا کرده است به همین خاطر نباید برخی هنرمندان از ورود تفکر بسیجی به میدان هنر ناراحت و پریشان باشند.

 وی افزود: هنرمندان بسیجی انسانهای پاک، با اخلاص و امتحان داده ای هستند که از متن مردم برخاسته و برای صیانت از هنر متعهد در کشور، تلاش می کنند.

این مطلب ۱۴۵۴ بار خوانده شده

معرفی برگزیدگان جشنواره سرودهای انقلابی اردبیل

عظیم دشتی در جلسه ستاد برگزاری نخستین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی بسیج «ترنم بیداری» اظهار داست: کار داوری  این جشنواره در ابتدای بهمن ماه انجام و منتخبان جشنواره در مراسمی در یکی از روزهای ایام‌الله دهه  فجر انقلاب اسلامی معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: جشنواره سرودهای حماسی و انقلاب بسیج با اهداف شناسایی استعدادهای جوانان خلاق و متعهد، گشودن دریچه‌های تازه در رویکرد سرود، موسیقی، ترانه و ایجاد بسترهای همکاری با دیگر هنرها، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقاء و گسترش سطح علمی و فعالیت گروه‌های سرود بسیج برگزار شد.

این مطلب ۱۵۹۵ بار خوانده شده

خلخال میزبان هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی بسیج اردبیل

عظیم دشتی امروز در جلسه ستاد برگزاری هفتمین جشنواره دوسالانه هنرهای تجسمی بسیج، گفت: جشنواره امسال با عنوان تجلی حقیقت و زیبایی به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای هنری بسیجیان، شناسایی نخبگان هنری ، ایجاد رقابت سالم و سازنده در بین هنرمندان بسیجی برای خلق آثار برجسته و شاخص در رشته های( نقاشی، کاریکاتور ، نگار گری و گرافیک) برگزار شد.

این مطلب ۱۸۵۴ بار خوانده شده

۲۵ آذرماه، زمان معرفی برترین‌های سوگواره عاشورایی حدیث عشق

عظیم دشتی در جلسه هماهنگی برگزاری این سوگواره در اردبیل اظهار کرد: آثار ارائه شده به دومین سوگواره عکس و داستان‌نویسی عاشورایی حدیث عشق در مرحله داوری است که برترین‌های این سوگواره ۲۵ آذر ماه در مشگین‌شهر معرفی می‌شوند.

این مطلب ۱۸۴۵ بار خوانده شده

فرهنگ حاکم در دوران دفاع مقدس باید همچون حادثه کربلا به نسل‌های آینده منتقل شود

عظیم دشتی در دیدار با خانواده‌های هنرمند شهید گرمی اظهار کرد: با نگاهی گذرا به وصیت‌نامه شهدا شاهد آن هستیم که تقریباً در اکثر وصیت‌نامه‌ها نام و یاد امام حسین (ع) با جملاتی برگرفته از فرمایش آن بزرگوار به چشم می‌خورد که این خود نشان از تأثیر فرهنگ عاشورایی بر فرهنگ ناب انقلاب اسلامی و واژه مقدس شهید و شهادت است.

وی تصریح کرد: فرهنگ حاکم در دوران دفاع مقدس و ایثارگری‌های رزمندگان آن دوران حماسه و حضور باید همچون حادثه کربلا به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

این مطلب ۱۷۴۲ بار خوانده شده

شهدا در عمل کار ماندگاری انجام دادند

عظیم دشتی عصر امروز در جریان بازدید خانواده‌های شهدای هنرمند و اساتید رشته‌های هنری و سینمایی کشور از موزه شهدا در اردبیل اظهار کرد: این شهدا نه در بیان و سخن بلکه در عمل کاری ماندگار انجام دادند که هیچ وقت از خاطره‌ها نام و یاد آنها به فراموشی سپرده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: ما سعی کردیم تا کنگره شهدای هنرمند تئاتر را با عزت و آبرومندی تمام برگزار کنیم تا شرکت‌کنندگان در این کنگره عظیم بتوانند با ابعاد مختلف شخصیتی، ‌هنری و ارزشی این شهدا آشنا شوند.

این مطلب ۱۵۲۸ بار خوانده شده

جریان فرهنگی و هنری سالم می‌تواند جامعه را به نقطه اعتلا برساند

مجید خدابخش صبح امروز در آیین کنگره سراسری شهدای تئاتر کشور در مجتمع فدک اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در عرصه‌های عرفان، فقاهت، شعر، ادب و هنر به ویژه شعر عاشورایی و همچنین نشان دادن ارادت و محبت به اهل بیت هنرمندان بی‌شماری را همچون ستاره‌های نورانی و پرفروغ در آسمان فرهنگ و تمدن اسلامی که هر یک از آنها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، داراست.

این مطلب ۱۹۰۰ بار خوانده شده

کنگره "ملکوتیان صحنه" در اردبیل آغاز شد

اولین کنگره ۴۵۰ شهید هنرمند تئاتر کشور با حضور سردار فضلی جانشین سازمان بسیج، ۲۶ خانواده شهید از ۲۶ استان کشور و حدود ۴۰ نفر از هنرمندان برجسته تئاتر کشور، دقایقی پیش در سالن فدک اردبیل آغاز شد.

 

این کنگره مقدمه اجلاسیه۲ هزار و ۶۰ شهدای هنرمند کشور است که بعد از برگزاری کنگره های هنرهای مختلف تئاتر، خوشنویسی ، عکاسی ، فیلم ، شعر و داستان در استان های مختلف کشور در  روز ۲۱ فروردین ماه سال آینده برگزار می شود.
 

صفحات