این مطلب ۳۴۱ بار خوانده شده

آماده اعزام باشکوه زایرین در سال جاری به سرزمین نور هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، معاون هماهنگی کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان در مصاحبه با خبرنگار ما با بیان اینکه مراسم گرامیداشت عملیات غرورآفرین "بازی دراز" و افتتاحیه راهیان نور سال ۹۶و ۹۷ در غرب و شمال غرب کشور برگزار می شود، عنوان کرد: از استان اردبیل نیز ۱۰۰ نفر در قالب ۲ اتوبوس جهت حضور در مراسم اعزام شدند.

وی افزود با اعزام این کاروان به مراسم افتتاحیه راهیان نور، رسما" اعزام اقشار مختلف بسیج، دانش آموزی ،دانشجویی و محلات به سرزمین نور در طی روزهای آتی سال تا پایان تعطیلات نوروزی ۹۷ با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی ادامه خواهند داشت.

این مطلب ۲۰۸۲ بار خوانده شده

مشارکت اولیاء دانش آموزان در پشتیبانی ار کاروان های راهیان نور یک ضرورت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، معاون سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در نشست مطبوعاتی با موضوع راهیان نور دانشجویی، دانش آموزی، عمومی، با بیان اینکه همزمان با دوران دفاع مقدس و بویژه بعد از آزادسازی خرمشهر موضوع راهیان نور در جامعه مطرح شد گفت: بعد از صدور قطعنامه برای پایان جنگ ایران و عراق نیز دانشجویان به صورت خودجوش کاروان هایی را برای بازدید از مناطق عملیاتی اعزام کردند که همین مسئله باعث شد تا مسئولان و فرماندهان به صورت ساختاری و برنامه ریزی شده در خصوص اعزام ها اقدام کنند.

این مطلب ۱۶۰۲ بار خوانده شده

راهیان نور از جریان‌سازترین اقدامات فرهنگی در ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، سردار غلامحسین غیب‌پرور صبح امروز در گردهمایی خادمان شهدای استان خوزستان که در اهواز برگزار شد، اظهار داشت: راهیان نور یکی از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی کشور است که بایستی برای تقویت این حرکت از همه ظرفیت‌ها بهره‌گرفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در عرصه فرهنگ غنی ایران اسلامی به ویژه در دوران معاصر، راهیان نور و پاسداشت آنچه در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد، یکی از جریان‌سازترین اقدامات فرهنگی در ایران است گفت: در هیچ جای کشور و تاریخ نمی‌توان پر افتخارتر از هشت سال دفاع مقدس یافت زیرا همه خوبی‌ها در این هشت سال نهفته است.

این مطلب ۱۵۸۷ بار خوانده شده

برای اولین بار زائران راهیان نور اردبیل از سد کرخه و بیمارستان صحرایی بازدید می‎کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل،  معین الدین اسدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان اردبیل عصر امروز در آستانه اعزام نخستین کاروان راهیان نور دانشجویی استان به مناطق عملیاتی در گفتگو با خبرنگار ابصارخبر به معرفی یادمان ها پرداخت و گفت: دانشجویان زائر اردبیلی در این ۶ روز اردوی زیارتی و معرفتی از مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس در جنوب کشور بازدید خواهند کرد.

وی در ادامه سخنان خود به محل اسکان کاروان اردبیل اشاره کرد و گفت: همچون سال گذشته پادگان شهید حبیب اللهی میزبان زائران دانشجو خواهد بود.

این مطلب ۱۶۴۹ بار خوانده شده

راهیان نور سند هویت ۸ سال دفاع مقدس است/ تلاش برای ارتقاء اردوهای راهیان نور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، سرهنگ پاسدار صالح زارعی مسئول سازمان اردوی راهیان نور استان اردبیل به اهواز گفت: دوران ۸ سال دفاع مقدس سند هویت ملت ایران است و یکی از کاربردی ترین روش های  با این سند هویتی معرفی و شناخت اردوهای راهیان نور است به این منظور برای آشنایی نسل جوان و نسل های بعدی جامعه مخصوصا دانش آموزان با ارزشهای دفاع مقدس و آرمانها و رشادت های شهدا اردوهای راهیان نور به مناطق های عملیاتی جنوب و غرب کشور برنامه ریزی شده است.

این مطلب ۱۹۷۶ بار خوانده شده

۱۰ هزار دانش آموز استان اردبیل عازم شمالغرب کشور خواهند شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، سرهنگ صالح زارعی مسئول سازمان اردوی راهیان نور استان اردبیل گفت: امروز آنهایی که از نزدیک شاهد صحنه‌های دفاع مقدس بودند امروز وظیفه آنهاست که رشادت‌ها و ایثارگری‌های و ارزش های دفاع مقدس را سینه به سینه و نسل به نسل انتقال دهند.

وی افزود: دانش آموزان به ندای حضرت آقا لبیک گفتند و با حضور خودشان در این مناطق عملیاتی اعللن می‌دارند که شهدا ما شما را فراموش نکرده‌ایم و آمده‌ایم با شما عهد و پیمان تازه کنیم که همواره حامی و مدافع آرمان‌های شما بوده و پشتیبان مطلق ولایت فقیه می باشیم.

این مطلب ۲۰۶۶ بار خوانده شده

اینجا شلمچه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، پری آخته بانوی شاعر اردبیلی و نویسنده خاطرات دفاع مقدس به مناسبت فرا رسیدن ایام دفاع مقدس شعری با مضمون " اینجا شلمچه است" سروده است.

این جا شلمچه است

سر فرود آوردم

خاک را می بویم

تا خودم را جویم

دستهایم پر از شبنم و خاک

پر از بوی نبرد

بوی خون، بوی لقاء

این دشت خاطره

این رد مرگ سرخ

می روید در جنگل خاموش

قلب من

شعر ناب

اینجا شلمچه است

می بارد از سر انگشت خیس من

نوری تا نهایت فتح المبین عشق

هورالهویزه، رمل داغ و رد آسمان

این مطلب ۱۹۰۴ بار خوانده شده

آغاز ثبت نام کاروان های راهیان نور در شهرستان بیله سوار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، «همگی دعوت شدیم به اتفاق، گرد هم می آییم تا با یکدیگر اتفاق مهمی را رقم بزنیم با کاروان راهیان نور، گره بزنیم قلبمان را با مردانی از جنس نور»

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ثبت نام در کاروان های راهیان نور به منظور بازدید از مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس( غرب و شمال غرب) در شهرستان بیله سوار آغاز شد .

مدت این اردو دو روز است و زائران شهدا در اردوهای راهیان نور غرب و شمال غرب کشور از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در شهرهای تبریز، ارومیه، پیرانشهر، نقده، مهاباد و .. بازدید می کنند.

تاریخ اعزام برادران: ۹۶/۵/۱۲

این مطلب ۲۴۲۱ بار خوانده شده

۵ هزار بسیجی اردبیلی تا پایان مرداد ماه به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام خواهند شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، مراسم اعزام نخستین کاروان راهیان نور بسیج محلات و مساجد استان اردبیل از محل سپاه ناحیه اردبیل برگزار شد.   در حاشیه اعزام این کاروان سرهنگ پاسدار عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه ۲۲۵ نفر از بسیجیان محلات و مساجد شهرستان اردبیل در این کاروان حضور دارد گفت: اعضای این کاروان به مدت ۲ روز از یادمان های شهدای مناطق عملیاتی شمالغرب کشور بازدید خواهند نمود.

این مطلب ۱۵۲۶ بار خوانده شده

میلیون نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند/صعود ۳۰ هزار زائر به ارتفاعات« بازی دراز »در ۸ اردیبهشت ماه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، به نقل از خبرگزاری بسیج، صبح امروز دوشنبه جلسه قرارگاه مرکزی  راهیان نور نور سپاه و بسیج به فرماندهی سردار فضلی و با حضور سردار سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور، رئیس ستاد راهیان نور استانها و کلیه اعضاء قرارگاه برگزار شد.

سردار فضلی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه وبسیج در ابتدای این جلسه به برسی تحولات صورت گفته در یک سال اخیر در خصوص اعزام های صورت گرفته در استان های کشور پرداخت و همت قرارگاه های استانی در راستای اعزام های صورت گرفته به غرب،شمالغرب ،جنوب و راهیان نور دریایی را  کاری ارزشمند دانست.

صفحات