این مطلب ۱۶۱۲ بار خوانده شده
استاندار اردبیل:

جریان فرهنگی و هنری سالم می‌تواند جامعه را به نقطه اعتلا برساند

استاندار اردبیل گفت: جریان هنری سالم همراه با حفظ اصالت‌ها و ارزش‌ها می‌تواند جامعه را به نقطه آرمانی و اعتلای خود سوق دهد.
نسخه مناسب چاپ

مجید خدابخش صبح امروز در آیین کنگره سراسری شهدای تئاتر کشور در مجتمع فدک اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل در عرصه‌های عرفان، فقاهت، شعر، ادب و هنر به ویژه شعر عاشورایی و همچنین نشان دادن ارادت و محبت به اهل بیت هنرمندان بی‌شماری را همچون ستاره‌های نورانی و پرفروغ در آسمان فرهنگ و تمدن اسلامی که هر یک از آنها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، داراست.

وی با قدردانی از سازمان بسیج هنرمندان سراسر کشور و فرماندهان و مسئولان شرکت‌کننده در برگزاری چنین رویدادهای عظیم گفت: در سالی که مزین به اقتصاد و فرهنگ است برگزاری این کنگره‌ها می‌تواند به یک جریان فرهنگی ناب و مبارک و در صیانت و انتقاد مواریث ارزشی به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت‌های بی‌نظیر تبدیل شود.

رئیس شورای اداری استان با بیان اینکه در عرصه هنر با تقدیم بیش از ۴۵۰ شهید سرزمین ما به وجود این سرمایه‌های عظیم بر خود می‌بالد، افزود: ۲ هزار شهید هنرمندی که در این کشور با خون خود هنری ارزشی و متعالی خلق کردند همواره مورد تکریم هستند و هر زمان صحبت از شهید و شهادت است این هنرمندی‌ها به نقطه اوج و اعتلای خود می‌رسد.

خدابخش از شهادت به عنوان هنر مردان بزرگ یاد کرد و ادامه داد: هنری که هنرمند خلق می‌کند آنقدر لذت‌بخش و گوارا است که نسل جوان ما در الگوگیری از تراز مثبت و با ارزش می‌تواند به این شهیدان والامقام تأسی کند و در کنار آن در غفلت‌زدایی ما مسئولان نیز برگزاری چنین رویدادهایی بسیار مهم و باارزش است.

این مسئول از این کنگره‌ها به عنوان بهترین بستر و فضا برای انتقاد و پیام رشادت‌ها و جانفشانی‌ها و گذشت‌ها یاد کرد و گفت: صحنه نمایش و هنرمندی فعالان این عرصه که با خلاقیت و سرزندگی سعی دارند در این عرصه حاضر باشند می‌تواند بستری تحول‌آفرین فراهم بیاورد که همه نسل‌های آینده از آن بهره بگیرند.

استاندار اردبیل زبان هنر را زبانی تاثیرگذار در روح و قلب و جسم انسان‌ها و تجلی بخش بهترین مفاهیم یاد کرد و افزود: هنرمندی که در عرصه زیباشناختی قدم گذاشته تا ابعاد زیبایی از هنر خلقت را به تصویر بکشد در این جریان پاک و طاهر می‌تواند موثر و نافذ عمل کرده و همچون بزرگان دین اسلام زیبایی‌ها را با هنرمندی خود به نمایش بگذارد.

خدابخش تصریح کرد: قرآن کریم زیباترین هنرمندی را به بشریت نشان می‌دهد تا با زبان گویا بتواند حقیقت هستی را به نمایش بگذارد که قطعا در انتقال پیام موثر و تعهدآور این هنرمندان هستند که می‌توانند با حرکتی راستین اقدامی جدی و اساسی را انجام دهند.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما امروز افتخار می‌کنیم که در این شهر حسینی میزبان خانواده‌ها شهدا و هنرمندان پیرو راه شهدای گران‌سنگی باشیم که با هنر شهادت خود سعی کردند بهترین و قدسی‌ترین مفاهیم دین اسلام را به نسل‌های آینده انتقال دهند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.