این مطلب ۱۶۶۰ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج هنرمندان اردبیل:

شهدا در عمل کار ماندگاری انجام دادند

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: شهدا در عمل کار ماندگاری انجام دادند.
نسخه مناسب چاپ

عظیم دشتی عصر امروز در جریان بازدید خانواده‌های شهدای هنرمند و اساتید رشته‌های هنری و سینمایی کشور از موزه شهدا در اردبیل اظهار کرد: این شهدا نه در بیان و سخن بلکه در عمل کاری ماندگار انجام دادند که هیچ وقت از خاطره‌ها نام و یاد آنها به فراموشی سپرده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: ما سعی کردیم تا کنگره شهدای هنرمند تئاتر را با عزت و آبرومندی تمام برگزار کنیم تا شرکت‌کنندگان در این کنگره عظیم بتوانند با ابعاد مختلف شخصیتی، ‌هنری و ارزشی این شهدا آشنا شوند.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل به برگزاری برنامه‌های متنوع در قالب این حرکت مثبت و سازنده همچون بازدید خانواده‌های شهدا با آثار فاخر هنری این شهیدان والامقام و حضور در ورک‌شاپ‌ها اشاره کرد و گفت: این کنگره که در آن سعی شده یک قطعه موسیقی نیز تولید شده و در این کنگره پخش شود، سعی کردیم تا از جنبه‌ها و ابعاد مختلف عزت و احترام خاصی برای تولیدات هنرمندان قائل شده و زمینه معرفی بهتر آنها را فراهم کنیم.

در این بازدید جمعی از مسئولان، مدیران،‌ هنرمندان و خانواده‌های شهدای هنرمند استان‌های مختلف کشور از قسمت‌های مختلف موزه شهدای اردبیل بازدید کرده و با آثار ارزشی و معنوی بر جای مانده شهدا بیشتر آشنا شدند.

شرکت‌کنندگان کنگره هنرمندان شهید رشته تئاتر از بخش‌های مختلف موزه شهدا شامل سالن‌های طلایه‌داران، علمداران، عارفان، یاد یاران، سبک بالان، افلاکیان، راست ‌گامتان و عرشیان بازدید کرده و با آثار به جای مانده از شهدای والامقام استان اردبیل بیش از گذشته آشنا شوند.

موزه شهدای اردبیل که در خانه تاریخی رضازاده در محله قدیمی اوچدکان واقع شده دارای ۷۷ ویترین دیواری، ۱۹ ویترین وسطی، ۶۰ گالری و ۱۲۰ غرفه است که در این موزه ۱۲۰ اثر ارزشمند شهدا، ۸۵ قطعه تصاویر شهدا، وصیت‌نامه آنها به همراه آثار هنریشان به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.