این مطلب ۱۷۴۹ بار خوانده شده
سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل برگزار کرد؛

برگزاری آزمون مبنای آیه های تمدن در استان اردبیل به روایت تصویر

صبح امروز آزمون ورودی آیه های تمدن (آزمون مبنا) با حضور ۱۶۶۲ نفر دانش آموز پایه ششم ابتدایی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل، صبح امروز آزمون ورودی آیه های تمدن (آزمون مبنا) با حضور ۱۶۶۲ نفر دانش آموز بسیجی دختر و پسر در پایه ششم ابتدایی در ۳۰حوزه امتحانی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز برگزار شد.

از این آزمون مسئولین سپاه و آموزش و پرورش استان بازدید کردند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار این سازمان افزود: این طرح در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همچنین اهداف و چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و کسب جایگاه بلند و رفیع علمی توسط دانش آموزان انجام می گیرد.

ایرج نقی پور با بیان اینکه طرح آیه های تمدن جهت ارتقاء بنیه تحصیلی دانش آموزان، افزایش معدل و کسب رتبه های برتر برای ورود به دانشگاه های مرجع است اضافه کرد: دانش آموزانی که درآزمون ورودی شرکت می کنند اگر رتبۀ برتر کسب نمایند در سطح «الف» طرح پذیرش شده و به مدت شش سال بورسیه می شوند و از خدمات آموزشی رایگان از جمله مشاوره های گروهی و انفرادی، کتب و نرم افزارهای کمک آموزشی، آزمون های منظم و دوره ای پیشرفت تحصیلی، کلاس های آموزشی و رفع اشکال، اردوهای آمادگی نوروزی و ... بهره مند خواهند شد. علاوه بر آن دانش آموزانی که رتبه و تراز لازم را کسب نکنند در صورت تمایل می توانند با پرداخت بخشی از هزینه ها در سطح «ب» طرح شرکت کرده و از خدمات آموزشی سطح «الف» که با تخفیف ویژه ارائه می گردد بهره مند شوند.

وی در ادامه افزود: طرح آیه های تمدن طی ۷ سال گذشته با اجرای برنامه های مکمل آموزشی، سهم بزرگی در موفقیت تحصیلی دانش آموزان داشته است عنوان کرد: تعداد زیادی از دانش آموزان عضو طرح وارد دانشگاه های صاحب نام و مرجع شدند.