این مطلب ۵۶۱ بار خوانده شده
در مسابقات هوا فضا دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران;

تیم رباتیک پرنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی خوش درخشید

طی مراسمی با حضور مسئولان شهرستان گرمی از تیم رباتیک پرنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی با اهدای لوح و جوایز ارزنده تجلیل شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل به نقل از خبرگزاری بسیج از گرمی،طی مراسمی با حضور مسئولان شهرستان گرمی از تیم رباتیک پرنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی با اهدای لوح و جوایز ارزنده تجلیل شد.

تیم رباتیک پرنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی در مسابقات هوا فضا دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران در قسمت "ارائه علمی" توانست مقام نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

یاشار زمانی، جلیل نورمحمدی ورویا نورزاده اعضای تیم رباتیک پرنده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی بودند.

فیضی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی در مراسم پرواز ربات پرنده در محل اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی گفت: در هفتمین دوره مسابقات هوافضا که از تاریخ ۹ تا ۱۲ اردیبهشت ماه سالجاری در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار شد در قسمت رقابت های دانشجویی ۹ تیم در بخش ربات های پرنده از سراسر کشور حضور داشتند که تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی توانست در بخش ارائه گزارش علمی ربات پرنده مقام نخست این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: این دوره از مسابقات با هدف ترویج دانش و صنعت هوافضا و آموزش اصولی و پایه برگزار شد.

وی صعود و بلند شدن از زمین و معلق ماندن در یک نقطه ثابت به مدت پنج ثانیه، عبور رباتEMC+ از پنجره (وجود دو پنجره به قطر ۸۰ و ۱۱۰ سانتی‌متر )پردازش تصویر ، بارکد خوان، فیلم برداری هوایی بمدت ۲۰ دقیقه، تشخیص جسم، سبک و مقاوم در برابر ضربات و ۴ موتوره بودن را از ویژگیهای ساخت ربات پرنده این واحد دانشگاه عنوان کرد.

فیضی اظهار کرد: برای ساخت این ربات مبلغ بیش از ۱۰ میلیون تومان از سوی دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار گرفته شده و ساخت و تجهیز آن دو ماه بطول انجامیده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.