این مطلب ۲۳۸۹ بار خوانده شده
همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی:

اندیشه و تفکر شهید آوینی الگوی فرهنگی برای جامعه است

همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و روز بسیج هنرمندان، از اسنکدر نجفی سوها شاعر پیشکسوت استان تقدیر ویژه و از تعدادی از هنرمندان که در مسابقات و جشنواره بین المللی و کشوری مقام کسب کرده بودند تجلیل کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، آیین نکوداشت سالگرد شهید مرتضی آوینی که با حضور مدیران دستگاه های فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر و معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در سالن بیضاء اردبیل برگزار شد.

درابتدای این مراسم عظیم دشتی مسئول بسیج هنرمندان استان ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای عرصه فرهنگ و هنر،گفت: اگر بخواهیم در جهت رفع مشکلات عرصه فرهنگی و هنری قدم برداریم باید تفکر و اندیشه شهید آوینی را سرلوحه ماموریت های هنری خود بدانیم و بایستی این اندیشه و تفکر در جامعه نهادینه شود تا بتوان فرهنگ ایثار و شجاعت را در جامعه احیاء کرد.

وی در ادامه سخنان خود به بیان مأموریت ها و وظایف بسیج هنرمندان پرداخت و گفت: تحقق هنر انقلابی و دینی و توسعه فعالیت های هنری در تراز انقلاب، ارائه تصویری روشن از هنر دینی و بهره گیری از هنر در تمام عرصه ها در جهت تجلی اهداف انقلاب، تبیین و نهادینه کردن گفتمان انقلاب مبنی بر اندیشه های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب، تعمیق بینش سیاسی و مذهبی هنرمندان، پالایش عرصه هنر از ناپاکی ها، توسعه مهارت ها و توانمندی های هنرمندان، توجه به نقش محوری و حضور مؤثر و نقش آفرین در احیای هنرهای آیینی و انتقال پیام انقلاب با زبان هنر به جوانان از جمله مأموریت ها و وظایف بسیج هنرمندان است.

مسئول بسیج هنرمندان استان در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد مسئولین استان جهت تأمین زیرساخت های فرهنگی اردبیل شدیداً انتقاد کرد و گفت: اردبیل زمانی مهد هنر و فیلم بود ولی بدلیل کم توجهی مسئولین استان در گذر زمان، الان شاهد افت شدید هنر در استان هستیم و از این لحاظ دچار عقب ماندگی جبران ناپذیری شدیم.

رجبی مسئول حوزه هنری استان نیز در این مراسم گفت: هنر بهترین وسلیه برای تبیین و ارتقاع ارزش های الهی و انسانی است.

وی گفت: هنرمند با قلم خود در برابر دشمنان می ایستد و از این رو قابل ستایش و تقدیر هستند.

نصیری معاون سیاسی استاندار و مسئول نکوداشت هفته هنر در استان اردبیل به جایگاه هنر و ارزش کارهای هنری تاکید کرده و بیانگر این نکته شد که هر جامعه ارزش کار خود را داراست که هنر نیز نمایانگر ارزشهای جامعه دربین آحاد مردم است.

وی خاطرنشان کرد هنرانقلاب اسلامی ،تجلیل از هنرمندان انقلاب در اکثر زمینه هاست که قبل از انقلاب اسلامی برخی ارزشهای انسانی در جامعه موجود بود ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بدلیل فرهنگی بودن انقلاب ،ناخودآگاه سبب جایگزین شدن ارزشهای انقلابی واسلامی درجامعه گردید وبحثی به نام هنر فاخر درجامعه صورت پذیرفت.

معاون سیاسی وامنیتی استاندار اضهار داشت :ارزشهایی که امروز در جامعه موجود است مرهون ایثار و فداکاری های ۸سال دفاع مقدس است ومتذکر شد با اینکه هنرمندان و عزیزانی همچون شهید مرتضی آوینی درمیان ما حضور ندارند امّا راهشان همچنان پر رهرو و استوار است.

نصیری تصریح کرد: هنر انقلاب اسلامی تمام شدنی نیست و در طول تاریخ برای تمام زمان و ادوار حرفهایی برای گفتن دارد.

در ادامه این برنامه ضمن اجرای نغمه مدافعان حرم توسط مهدی فهمی ، از اسنکدر نجفی سوها شاعر پیشکسوت استان تقدیر ویژه شد و تعدادی از هنرمندان که در مسابقات و جشنواره بین الملی و کشوری مقام کسب کرده بودند توسط حوزه هنری استان و سازمان بسیج هنرمندان مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.