این مطلب ۲۱۹۹ بار خوانده شده
در جلسه کمیته فرهنگی ستاد پشتیبانی از مدافعین حرم(جبهه مقاومت) استان اردبیل مطرح شد :

اردبیل جزو استان های پیشتاز در کمک به جبهه مقاومت اسلامی است

جلسه کمیته فرهنگی ستاد پشتیبانی از مدافعین حرم(جبهه مقاومت) استان اردبیل برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل،

حسینی مسئول اجرایی ستاد پشتیبانی از مدافعین جبهه اسلامی استان اردبیل در این جلسه با بیان اهمیت و رسالت کار خبری و فرهنگ سازی در عرصه دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام گفت : اقشار مختلف مردم در استان ، به خوبی بر اهمیت موضوع جبهه اسلامی و دفاع از حرم های اهل بیت علیهم السلام واقف هستند و در این باب رسانه ها هم به خوبی به وظیفه خود عمل کرده اند اما هنوز کار برای کار فرهنگی و رسانه ای بسیار زیاد است .

حسینی افزود : با وجود گام های بسیاری خوبی که در این مسیر برداشته شده اما برای فرهنگ سازی و کار تبلیغی عرصه هست و کارهای بسیار زیادی باید انجام شود تا حق مدافعین حرم به نحو شایسته ادا گردد.

حسینی راهبرد ستاد پشتیبانی را در سال ۹۶ علاوه بر فرهنگ سازی ، ارتقاء سطح همکاری و میزان جذب کمک های مردمی بیان داشت و گفت: هرچند استان اردبیل با وجود وسعت و درارا بودن تنها ۱میلیون و دویست هزار نفر جمعیت جزو استان های پیشتاز در کمک به جبهه مقاومت اسلامی است اما ظرفیت ارتقاء این میزان وجود دارد و ما دست همه اقشار ، بخصوص اهالی رسانه را برای این ارتقاء جذب کمک های مردمی به گرمی می فشاریم.

در این جلسه نمایندگان برخی ادارات و رسانه ها نیز علاوه بر ارائه گزارشی از اقدامات خود در این عرصه به بیان دیدگاه های خود در راستای همکاری با ستاد پشتیبانی مدافعین حرم پرداختند.

[اردبیل جزو استان های پیشتاز در کمک به جبهه مقاومت اسلامی است]

علیرضا پستی مسئول کمیته فرهنگی ستاد پشتیبانی جبهه مقاومت استان اردبیل با بیان اینکه ماموریت رسانه و هنر مشخص و ابزار تبلیغ و اطلاع رسانی در دست اصحاب رسانه است گفت : تبیین و تفسیر چرایی موضوع مدافعان حرم از اولویت های کار رسانه ای در این عرصه است و رسانه ها باید جغرافیای مقاومت اسلامی را برای عموم مردم تشریح نمایند، بستر سازی فکری و فرهنگی از نیاز های جبهه مقاومت و پاسخگویی به سئوالات مردم در این زمینه از اولویت های کار رسانه ای است.

 

محمد پور نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز استفاده از ظرفیت گروه های تئاتر سرود و... را برای ایجاد بستر های فرهنگی جبهه مقاومت بسیار مفید دانست و حمایت و خرید کتاب های منتشر شده و یا در دست تهیه در موضوع مدافعان حرم را از کارهای دیگر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد و از آمادگی این اداره برای همکاری با این ستاد خبر داد.

نوروزی رئیس حوزه علمیه اردبیل و نماینده ویژه دکتر سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در ستاد مدافعین حرم نیز بر نقش بسیار حساس رسانه در امر تولید فرهنگ گفت: از نظر اسلام مرز سیاسی بین امت اسلام وجود ندارد و از نظر اسلام دفاع از هر مسلمان و یا حتی غیر مسلمان ساکن در بلاد اسلامی بر مسلمان دیگر واجب است.

[اردبیل جزو استان های پیشتاز در کمک به جبهه مقاومت اسلامی است]

نوروزی با اشاره به حمله شکست خورده تروریستی داعش به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی "ره" ادامه داد:هرگونه خلل و خلع در داخل مرزهای جمهوری اسلامی می تواند بهانه و جرات اقدام به گروه های معاند و تروریستی را القا کند ، پس لازم است علاوه بر همدلی مردم و مسئولین در مدیریت کلان کشور رسانه ها نیز در مدیریت خبری و رسانه ای و فرهنگ سازی به کمک جبهه مقاومت بیایند.

مهاجری نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری اردبیل نیز در سخنانی از آمادگی کامل شهرداری اردبیل برای کمک به ستاد پشتیبانی مدافعین حرم استان خبر داد و گفت :در عرصه های تولید فرهنگی و با اختصاص درصدی از وقت همایشها ، جشن ها و جشنواره های تحت مدیریت شهرداری اردبیل و نیز با کمک در عرصه فضا سازی محیطی می توانیم قدم های خوبی برای فرهنگ سازی برداریم.

قهرمانی نماینده سازمان حوزه هنری با ارائه گزارشی از اقدامات بسیار خوب و قابل توجه این سازمان در عرصه حمایت از مدافعین حرم ، تولید آلبوم مدافعین حرم ، تولید نمایش مدافعین، تولید مستند ، کتاب و برگزاری مسابقات کاریکاتور و تولیدات نمایشگاهی و تولیدات رادیویی و تولید تله تئاتر را از اهم فعالیت های این نهاد تا به امروز بیان کرد و گفت : آماده ایم مثل همیشه در همه عرصه های فرهنگی و هنری در راستای ترویج فرهنگ دفاع از مظلوم و بخصوص دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام دوشادوش مردم و در کنار ستاد ستاد پشتیبانی از جبهه مقاومت باشیم.

نور علیپور عضو خانه مطبوعات استان نیز بااشاره به اهمیت فعال بودن در عرصه فضای مجازی نداشتن سایت رسمی ، ویژه ستاد پشتیبانی از جبهه مقاومت استان اردبیل را از کمبودهای این ستاد بیان داشت و افزود : سرویس بیداری اسلامی در خبرگزاری تسنیم با هدف پشتیبانی از مدافعین حرم راه اندازی شده و آماده هرگونه همکاری با این ستاد است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.