این مطلب ۱۸۱۷ بار خوانده شده
فرمانده سپاه استان اردبیل:

جنگ و دفاع مقدس متعلق به مردم است

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: هفته دفاع مقدس متعلق به تمامی مردم است و همه اقشار و نهادها باید در این هفته پای کار آمده و برنامه‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی دفاع مقدس اجرا کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل،

سردار جلیل بابازاده در جلسه شورای اداری در نمایشگاه رزمی فرهنگی رمضان که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در اردبیل برگزار شده اظهار داشت: جنگ و دفاع مقدس متعلق به سپاه و بسیج نیست بلکه این کشور متعلق به ملت ایران بوده و هفته دفاع مقدس نیز متعلق به تمامی مردم است و همه اقشار و نهادها باید در این هفته پای کار آمده و برنامه‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی دفاع مقدس اجرا کنند.

وی بیان کرد: در آستانه هفته دفاع قرار گرفته‌ایم که یادآور هشت سال دلاورمردی و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام بوده و این رزمندگان اعم از سپاه، بسیج و ارتش در این هشت سال یک گنجینه تمام‌نشدنی از ایثار و فداکاری را به یادگار گذاشتند.

بابازاده تصریح کرد: غرب و استکبار جهانی بعد از ناامید شدن از گزینه نظامی بر علیه ایران مدت‌هاست که تهاجم فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده و همانند زمان جنگ باید در این عرصه همه بسیجی‌وار در صحنه حاضر بوده و ماموریت خود را برای مقابله با جنگ نرم دشمنان ایفا کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود: برای اینکه روز به روز شاهد عمران و آبادانی ایران اسلامی باشیم نیاز به همدلی و تعهد داریم و باید با اخلاص و صداقت در جامعه تلاش کنیم که حوزه فرهنگی در عصر حاضر از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اظهار کرد: باید در معرفی شهدا به جوانان تلاش بسیاری انجام دهیم چرا که استان اردبیل سه هزار و ۴۰۰ شهید والامقام دارد ولی اطلاعات کاملی از تمامی این شهدا در یک مجموعه جمع‌آوری نشده تا به جوانان معرفی کنیم.

 

رزمنده ۸ سال دفاع مقدس گفت: باید بتوانیم در مقابل هجمه‌های فرهنگی غرب غیرتمندی و دلاورمردی رزمندگان اسلام را به مردم و نسل جدید یادآوری کنیم چرا که هدف از جنگ نرم بی‌ارزش کردن ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های دفاع مقدس است.

بابازاده افزود: برگزاری نمایشگاه رزمی فرهنگی رمضان جلوه‌گاه دفاع مقدس است و سعی کردیم در این نمایشگاه جلوه‌ای از تلاش‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام را به نمایش بگذاریم.

زنجانی فرماندار اردبیل نیز در این جلسه با بیان خاطره ای از دوران جنگ تحمیلی گفت: ۸ سال جنگ تحمیلی سند افتخار آمیز برای ملت و کشور ایران است که توانسته اند با قدرت تمام در مقابل متجاوزان ایستادگی کنند و حتی یک وجب از خاک میهن را از دست ندهند.

وی با تقدیر و تشکر از سپاه حضرت عباس(ع) جهت برگزاری نمایشگاه های عملیاتی دفاع مقدس افزود: سپاه و بسیجان با برپایی چنین نمایشگاه هایی بار دیگر رنگ و بوی جبهه  را به شهر می آورند که در باز آفرینی دوباره جنگ تحمیلی و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید نقش موثری را عملی می کنند.

فرماندار اردبیل با اشاره به حجمه کاری بالای نمایشگاه عملیات رزمی و فرهنگی رمضان گفت: همه دستگاه های اجرایی باید با تمام توان در کنار سپاه باشند.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل افزود عملیات رمضان نشان دهنده اوج قدرت و شجاعت رزمندگان اسلام بود که مجاهدت ها و و از خود گذشتگی رزمندگان در میدان نبرد همیشه باعث نامیدی رژیم بعث عراقی بوده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.