این مطلب ۱۶۵۱ بار خوانده شده
دبیر ستاد راهیان نور سپاه استان اردبیل

راهیان نور سند هویت ۸ سال دفاع مقدس است/ تلاش برای ارتقاء اردوهای راهیان نور

دبیر ستاد راهیان نور سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: دوران ۸ سال دفاع مقدس سند هویت ملت ایران است و یکی از کاربردی ترین روش ها با این سند هویتی معرفی و شناخت اردوهای راهیان نور است به این منظور برای آشنایی نسل جوان و نسل های بعدی جامعه مخصوصا دانش آموزان با ارزشهای دفاع مقدس و آرمانها و رشادت های شهدا اردوهای راهیان نور به مناطق های عملیاتی جنوب و غرب کشور برنامه ریزی شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، سرهنگ پاسدار صالح زارعی مسئول سازمان اردوی راهیان نور استان اردبیل به اهواز گفت: دوران ۸ سال دفاع مقدس سند هویت ملت ایران است و یکی از کاربردی ترین روش های  با این سند هویتی معرفی و شناخت اردوهای راهیان نور است به این منظور برای آشنایی نسل جوان و نسل های بعدی جامعه مخصوصا دانش آموزان با ارزشهای دفاع مقدس و آرمانها و رشادت های شهدا اردوهای راهیان نور به مناطق های عملیاتی جنوب و غرب کشور برنامه ریزی شده است.

وی گفت: دانش آموزان با حضور در این مناطق عملیاتی که یک روز مردان بزرگی در این سرزمین قدم برداشتند، به فرمایشات امام خامنه ای که فرومدند: "راهیان نور یک سنت حسنه است برای پیشگری از دو آسیب تحریف و فراموشی" لبیک گفتند.

زارعی ادامه داد: امروز دانش آموزان با مقام معظم رهبری عهد و پیمان بستند و با حضورشان در یادمان ها شهدا و مناطق عملیاتی یادو خاطره و نام شهدای والامقام را زنده نگه میدارند و در این راستا دانش آموزان در یک سفر معنوی ۵ روزه حضور خواهند داشت و در این ایام از یادمان های استان خوزستان و مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید خواهند نمود.

وی تصریح کرد: زائران در روز اول در معراج الشهدای اهواز حضور پیدا میکنند و با شهدایی که تازه تفحص شده هستند تجدید میثاق می کنند و سپس از یادمان های عملیات ولفجر ۸ منطقه عمومی اروند، یادمان عملیات های کربلای ۴ و ۵ در شملچه را زیارت می کنند و در روز سوم یادمان شهدای هویزه و همچنین مشهد شهید چمران در دهلاویه و همچنین قتلگاه ۱۲۰ شهید مظلوم و شهید اهل قلم شهید آوینی را در فکه زیارت می کنند.

مسئول سازمان اردوی راهیان نور استان اردبیل افزود: اردوهای راهیان نور با راهیان نور سال های پیش متفاوت است و امسال تلاش برای ارتقاء اردوهای راهیان نور خواهیم کرد و بیشتر بر روی محتوی و اثر بخشی برنامه ها کار شده است و سعی شده که از مبدا تا مقصد برنامه های متنوعی برای عزیزان برنامه ریزی و اجرایی شود.

دبیر ستاد راهیان نور سپاه استان اردبیل با اشاره به اینکه اردوها بعد از کاروان های راهیان نور دانش آموزی ادامه خواهد داشت گفت: سازمان راهیان نور و رادویی سپاه حضرت عباس(ع) در خدمت کاروان های راهیان نور دانشجویی و سپس محلات عمومی که از ۲۰ اسفند ماه شروع خواهد خواهیم بود و هم استانی ها و همشهریان اردبیلی با حضور خود در این مناطق عملیاتی یاد و خاطره شهدا را یاد و خاطره شهدا را گرامی خواهند داشت.

همچنین وی خبر داد: ثبت نام اردوهای راهیان نور در پایگاه مقاومت و بسیج محلات شروع شده و عزیزانی که شوق حضور در این سرزمین نور را دارند با مراجعه به این پایگاه ها و بسیج محلات نسبت به ثبت نام در این اردوها اقدام نمایند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.