این مطلب ۵۱۱ بار خوانده شده

نخستین جلسه ستادبزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در اردبیل برگزارشد

با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیران فرهنگی استان، نخستین جلسه ستادبرگزاری هفته هنر انقلاب اسلامی با هدف برنامه ریزی برای بزرگداشت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و آغاز هفته گرامیداشت هنر انقلاب اسلامی در اردبیل برگزارشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل، معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل با تاکید بر اینکه هنر در تبیین ارزش های اصیل اسلامی نقش کلیدی دارد، گفت: هنر متعهد، هنری ارزشی و ارزشمند است و هنرمندانی که آثار فاخر تولید می کنند می توانند در انتقال ارزش های اصیل انقلاب اسلامی به نسل های بعدی نقش موثری داشته باشند.

وی با بیان اینکه، شهید آوینی، نماد هنرمندان متعهد و انقلابی است، تصریح کرد: در هفته هنر انقلاب اسلامی باید تلاش جدی صورت گیرد تا افکار و اندیشه های این شخصیت برجسته فرهنگی و هنری تبیین شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی وارد مرحله بلوغ خود شده است و هنرمندان می توانند با آثار ارزشمندی که تولید می کنند، نقش انقلاب اسلامی را در تثبیت ارزش های اسلامی و بیداری ملت ها به نمایش گذارند. وی با تاکید بر بهره گیری از هنرمندان شهرستان های استان، گفت: برنامه های این هفته نباید در مرکز استان متمرکز شود و تنها هنرمندان مرکز استان در برگزاری برنامه ها مشارکت داشته باشند. نواداد با اشاره به اینکه همه دستگاه های فرهنگی باید در برنامه های فرهنگی و هنری حضوری جدی و تاثیرگذار داشته باشند، بر تکریم هنرمندان متعهد و خالقان آثار فاخر در این هفته تاکید کرد. امیر رجبی، رییس حوزه هنری استان اردبیل هم در این نشست با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور، روز بیستم فروردین، سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم را به عنوان روز هنر انقلاب نامگذاری کرده است، افزود: حوزه هنری به عنوان مأمن شهید آوینی و ملجاء هنر انقلاب طی چند سال گذشته از این مناسبت حُسن استفاده را کرده و پیشنهاد داده به جای یک روز، یک هفته به عنوان "هفته هنر انقلاب" نامگذاری شود.

وی افزود: تبیین مبانی و مصادیق هنر انقلاب اسلامی در مراکز استانی با توجه به رویش های نسل چهارم و تلاش جهت معرفی و برجسته سازی چهره های شاخص "هنر انقلاب" در سطح مراکز استانی از جمله اصول حاکم بر برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی است.

رجبی استفاده از ظرفیت همه رشته های هنری جهت تبیین و معرفی "مصادیق هنر انقلاب" به مخاطب هدف و توجه ویژه به مبانی معرفتی، شیوه زندگی و آثار شهید مرتضی آوینی به عنوان نماد هنرمند تراز انقلاب را از دیگر اهداف برنامه های این هفته برشمرد و اظهار داشت: ترغیب هنرمندان جوان و متعهد کشور به ترسیم هنرمندانه دستآوردهای انقلاب اسلامی در آثار خود و به معرض نمایش گذاشتن این آثار برای عموم مردم از اهمیت خاصی در این هفته برخوردار خواهد بود. وی انجام تبلیغات محیطی و شهری در سطح مرکز استان با همکاری شهرداری ها شامل آثار شاخص هنر انقلاب در زمینه عکس، نقاشی، گرافیک و سایر شاخه های تجسمی در معابر عمومی، برپایی نمایشگاههای فرهنگی در شهرهای مختلف استان با همکاری ارشاد اسلامی و یا از طریق ستاد و اکران فیلم های حوزه هنری در مساجد، دانشگاهها و ادارات را از عناوین برنامه های اجرایی در هفته اعلام کرد و با بیان اینکه آیین تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران هنرمند با همکاری بنیاد شهید و با حضور مدیران استانی در این هفته برگزار می شود، گفت: تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با محوریت شهید آوینی و هنر انقلاب، تهیه و تولید نمایش رادیویی، تیزرهای تلویزیونی با محوریت موضوع هنر انقلاب و آیین غبارروبی و عطرافشانی قبور شهداء با حضور هنرمندان و مسئولین دستگاههای فرهنگی و تجدید میثاق هنرمندان با شهداء را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت این هفته است.

رییس حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به اینکه برگزاری نشست های پژوهشی با محوریت موضوع هنر انقلاب ویژه هنرمندان و دانش آموزان با حضور یکی از اساتید برجسته در عرصه هنر انقلاب هم از برنامه های پیش بینی شده است، افزود: همزمان با این هفته، مراسم نکوداشت شهید مرتضی آوینی با حضور چند چهره شاخص هنر انقلاب و بازشناسی هندسه معرفتی و تأثیر آثار این شهید بزرگوار بر جریان هنر انقلاب برگزار می شود.

وی گفت: اجرای برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ تا ۲۷ فروردین در سطح استان اردبیل برگزار می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.