این مطلب ۱۶۵۹ بار خوانده شده
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل :

رؤیای شیرین فتح خوزستان و تصرف ۷روزه تهران به کام حاکمان بغداد تلخ شد

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل گفت: تهاجم سراسری رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ و اشغال بخشی از خاک جمهوری اسلامی ایران، با مقاومت ملت بزرگ ایران مواجه شد که پس از مدت کوتاهی پیشروی آنها عملا متوقف شده و در لاک دفاع قرار گرفتند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان اردبیل به نقل از سایت خبری اذر سلام،  به مناسبت سالروز آغاز تجاوزرژیم صدام و جنگ عراق با جمهوری اسلامی ایران که از آن به هفته دفاع مقدس یاد می شود سرهنگ پاسدار عظیم تیموری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردبیل در گفتگو با خبرنگار آذرسلام اظهار داشت: در روزهای آغاز جنگ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با عنوان اینکه دفاع مردم در برابر تجاوز و جنگ تحمیلی رژیم صدام یک تکلیف شرعی بوده و این جنگ، جنگ اسلام با کفر می باشد تکلیف را مشخص و مردم شجاع ایران را برای ایفای وظیفه حیاتی مکلف کردند.

سرهنگ پاسدار تیموری توصیف کرد: امت واحده اسلامی ایران به رهبری امام خمینی .ره. در صحنه حاضر شده و در برابر دشمن قسم خورده انقلاب که آمده بود تا بماند، با تمام قدرت، توان، و عزت ایستادگی کرده و دشمن را به عقب پس زدند

این فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل بیان کرد: ملت رشید و عزتمند ایران با تقدیم بیش از ۲۱۸هزار شهید والا مقام با ولایت عهد و پیمان ناگسستنی بستند که با این کار در حافظه تاریخ مقاومت و ایثار، ماندگار شدند تا درس عبرتی برای اجنبی ها و دشمنان انقلاب بدهند.

عظیم تیموری با اشاره به حوادث دوران جنگ و دفاع مقدس خاطر نشان کرد: تهاجم سراسری رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۵۹ و اشغال بخشی از خاک جمهوری اسلامی ایران، با مقاومت ملت بزرگ ایران مواجه شد که پس از مدت کوتاهی پیشروی آنها عملا متوقف شده و در لاک دفاع قرار گرفتند.

سرهنگ تیموری تصریح کرد: رؤیای شیرین فتح خوزستان و رسیدن ۷ روزه صدام به تهران و سرانجام برنامه ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران از سوی دشمنان به تلخکامی حاکمان بغداد و ابر قدرتهای حامی آنها گردید، در عوض مدتی نگذشت که ملت بزرگ ایران با بازسازی نیروهای مسلح خود آزادسازی مناطق اشغال شده را از چنگ دشمن یک صدا فریاد زدند.

این فرمانده سپاه اذعان نمود: زمانیکه استکبار جهانی به همراه دول غربی و متحدان خود با افکار پلید و شیطانی خود به فکر ایجاد تک قطبی بودن در جهان را می کرد، با امدادهای الهی و خیز ستودنی مردم در دفاع از انقلاب و میهن خود و نیز با رهبری پیامبرگونه امام عظیم الشان پیروزی نهایی را در بحرانی ترین کانون جهان یعنی خاورمیانه بدست آورد و بزرگترین و مهمترین حادثه قرن بیستم اتفاق افتاد که،به همین جهت است انقلاب موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران مورد هجمه و تهدیدات گوناگون و فراوان داخلی و خارجی دشمن قرار می گیرد.

عظیم تیموری در ادامه سخنان خود یاد آور شد: تقابل نظام سلطه با کشور ما در طرحهای مختلف من جمله، تجهیز و حمایت از گروهک های ضد انقلاب و منافق، ایجاد اغتشاش به منظور براندازی نظام، کودتا، ترور شخصیت های سیاسی و دانشگاهی و النهایه به راه انداختن یک جنگ نابرابر به همراه حامیان غربی و کشور های مرتجع عرب منطقه به بازیگری صدام حسین علیه ایران اسلامی شروع شد و ۸ سال جنگ را بر ما تحمیل کردند.

سرهنگ تیموری تاکید کرد: امروز هم امت دلیر ایران اسلامی با تمام توان و روحیه ایثارگری برگرفته از امام و شهدا برای دفاع از دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمانهای آن تحت فرماندهی، فرمانده معظم کل قوا، آماده جان فشانی و ایثار هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.