این مطلب ۱۷۹۳ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان خبر داد

بسیج هنرمندان

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان گفت : از سه کتاب شعر در شهرستان گرمی رونمایی شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایکاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، در گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با حضور شعرای شهرستانهای گرمی , اردبیل , نیرسرعین ونمین وجمعی از مدیران دستگاههای فرهنگی استان وشهرستان از سه کتاب شعر در گرمی رونمایی شد.

عظیم دشتی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان در این آیین گفت : شعرای کشور در خلق حماسه های هشت سال دفاع مقدس سهم بسزایی داشتند و همگام با نیروهای رزمنده دین خود را به انقلاب اسلامی و دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی ادا کردند.

وی افزود : دفاع مقدس سوژه های جدیدی از ایثار , جهاد وشهادت واز خود گذشتگی را در اختیار سرایندگان و شعر ا قرار داد و با گذشت نزدیک به سه دهه از پایان جنگ تحمیلی می بینیم اکثر شعرای متعهد درز مان فعلی هم به این مسئله دفاع مقدس می پردازند.

اسدالله تیز فهم مدیر انجمن شعر وادب شهرستان گرمی هم گفت : مقوله شعر وشاعری در ایران عزیز ما از سابقه ای دیر پا وارزشنمدی برخوردار است , اشعاری که در گنجینه ی ادبیات ما می درخشد هریک به زبان حال , بیانگر احساسات , شوق ها , آرزوها , امیدها وبیم های سرایندگان آنهاست.

وی در ادامه بیان داشت : سرایندگانی که عموماَ از میان توده مردم برخاسته و با باریک بینی , ظرفت وهنرمندی , فریاد دل ساکنان این مرز وبوم را به رشته تحریر ونظم کشیده اند , هم از این روست که درقلمرو هنر , شعر بیشتر از دیگر هنر ها با زندگی ونفسانیت مردم در آمیخته است.

محب الله فتاحی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی هم در ادامه این مراسم گفت : انجمن شعر وادب شهرستان گرمی یکی از انجمن های با سابقه و پرتلاش این شهرستان است که با گشایش نمایندگی فرهنگ وارشاد اسلامی فعالیت خود را شروع کرد و باصلابت هرچه تمامتر به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی در ادامه گفت : جلسات شعر خوانی ونقد شعر این انجمن بصورت منظم ومستمر برگزار می شود و این جلسات در تربیت شعرای جوان نقش بسزایی داشته است.

علی فردی مدیر مسئول هفته نامه یاشیل مغان به نمایندگی از نویسندگان شهرستان در این مراسم اظهار داشت , کتاب از دوجهت ازاهمیت ویژه ای برخوردار است یکی اینکه شاخص توسعه ی هر کشور ی را میزان مطالعه کتاب می دانند و دومی اینکه کتاب یکی از آموزه ای دینی ماست که معجزه ی محبوبترین پیامبر الهی کتاب است ونزدیک به ۳۵۸ بار کتاب ومشتقات آن در قرآن ذکر شده است واین کثرت تکرار نشان از اهمیت با لای آن است.

لطفی معاون فرماندار شهر ستان گرمی از اهتمام ویژه ی سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل و انجمن اداوری شعر استان در برگزاری محفل شعر در شهرستان گرمی تمجید وخواستار همکاری تنگاتنگ انجمن شعر وادب شهرستان با انجمن های شعر وادب سایر شهرستانها شدند.

در ادامه این مراسم از کتاب شعر دنیزده بیرصدفم ویاغ یاغیش محمود عبادی و کتاب گاهی سکوت مجموعه شعراسدالله تیزهم رونمایی شد کتاب دنیزده بیر صدفم در ۱۴۰ صفحه و کتاب یاغ یاغیش در ۱۴۸ صفحه توسط انتشارات درویش تبریز به چاپ رسیده است وکتاب گاهی سکوت که مجموعه اشعار فارسی اسدالله تیزفهم است در ۱۲۸ صفحه توسط انتشارات اختر تبریز منتشر شده است .

شعر خوانی توسط شعرای انجمن ادواری استان وانجمن شعر وادب شهرستان گرمی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.