این مطلب ۱۷۸۶ بار خوانده شده

عملیات ارتش سوریه

ارتش سوریه با انجام عملیاتی نظامی علیه گروه‌های تروریستی در غرب دمشق، ۱۴ مجتمع مسکونی در خان الشیخ و تعداد زیادی از مزارع موجود در الدیر خیبه را به کنترل خود در آورد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه اردبیل، به نقل از خبرگزاری بسیج، ارتش سوریه عملیاتی نظامی علیه گروههای تروریستی در غوطه غربی دمشق را آغاز کرد.


بر اساس این گزارش، ارتش سوریه مساحتهای گسترده‌ای را که گروههای تروریستی در غرب خان الشیخ و شرق شهر الکسوه در اشغال خود دارند، هدف حملات خود قرار داد.

ارتش سوریه در این عملیات موفق شد ۱۴ مجتمع مسکونی در خان الشیخ و تعداد زیادی از مزارع موجود در الدیر خیبه را به کنترل خود در آورد.

همزمان یگان توپخانه‌ای ارتش سوریه نیز مواضع تروریستها و مناطق پشتی آنها برای جلوگیری از امدادرسانی به آنها از خارج خان الشیخ به سمت منطقه درگیری را هدف حملات سنگین خود قرار داد.

یک منبع نظامی گفت که هدف از این عملیات، جدا کردن افراد مسلح موجود در شهرک خان الشیخ از سایر شهرکهای غوطه غربی و بویژه شهرک الدرخیبه که گروههای تروریستی چند ماه قبل وارد آن شدند، است.

همزمان با این تحول، شهر قدسیا برای دومین روز متوالی در شمال غرب دمشق صحنه تظاهرات اعتراض آمیز علیه گروههای تروریستی مخالف با تحقق آشتی در منطقه بود.

عادل مستو رئیس کمیته آشتی گفت که عملیات آشتی در قدسیا به پایان یافتن بحران به شکل کامل می‌انجامد و این توافق تاکنون ۸۰ درصد، پیش رفته است.

احتمال دارد که توافق قدسیا شبیه توافق داریا و المعضمیه باشد و افراد مسلحی که نمی خواهند خودشان را تسلیم کنند به استان ادلب منتقل خواهند شد. همچنین به اوضاع کسانی که می خواهند خود را تسلیم دولت سوریه کنند، رسیدگی می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.